INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA DLA DOMU

Domowa instalacja fotowoltaiczna to najczęściej instalacja o mocy od 2 do 50 kW dobrana do potrzeb własnych budynku mieszkalnego i podłączona do sieci energetycznej. Domowa instalacja PV to inwestycja na lata, która ma na celu  maksymalne obniżenie rachunków za prąd w gospodarstwie domowym. Taka instalacja to realne oszczędności i zwiększona niezależność od podwyżek cen prądu. Dodatkowo nadwyżka w produkcji energii, która nie zostaje zużyta w czasie rzeczywistym jest magazynowana w sieci energetycznej, a następnie pobierana po tzw. współczynniku opustu: 0,8 do 10 kWp i 0,7 od 10 do 50 kWp. Domowe instalacje objęte są również programami wsparcia takimi jak „Mój Prąd” czy „Ulga termomodernizacyjna”.

Inwestycja w domowa instalację fotowoltaiczną będzie polegała na zakupie oraz montażu poszczególnych elementów instalacji PV.

Podstawowe urządzenia domowej
instalacji PV

 • Moduły fotowoltaiczne
 • Falownik fotowoltaiczny
 • Konstrukcja montażowa pod moduły PV
 • Specjalistyczne okablowanie oraz konektory solarne
 • Zabezpiecznie elektryczne stałoprądowe i zmiennoprądowe
 • Osprzęt elketroinstalacyjny: rozdzielnice, peszle odporne na UV, koryta kablowe itp.
 • Okablowanie zmiennoprądowe
 • Instalacja uziemiająca

Podstawowe prace domowej
instalacji PV

 • Montaż systemu mocowania
 • Montaż i podłączenie modułów fotowoltaicznych
 • Wytyczenie i wykonanie połączeń solarnych
 • Montaż i konfiguracja falownika
 • Wykonanie uziemienia
 • Montaż i zabezpiecznie skrzynek z zabezpieczeniami
 • Pomiary elektryczne powykonawcze
 • Dokumentacja powykonawcza i wnioski o dotacje

Korzyści z posiadania własnej
elektrowni fotowoltaicznej

OSZCZĘDNOŚĆ

Właściwie dobrana instalacja PV jest w stanie pokryć roczne zapotrzebowanie naszego domu na prąd i tym samym zmniejszyć rachunki za energię o około 80-90%. Im więcej prądu zużywamy tym większe mamy oszczędności.

TRWAŁOŚĆ

Moduły fotowoltaiczne jak i falowniki projektowane są z myślą o bezawaryjnym działaniu przez okres życie instalacji fotowoltaicznej. Wybór sprawdzonych producentów urządzeń zapewnia bezawaryjne działanie instalacji przez okres 25-30 lat.

NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA

Własna instalacja fotowoltaiczna zapewnia stały dostęp do darmowego prądu, dzięki czemu budżet naszego gospodarstwa domowego jest odporny na zmiany cen energii elektrycznej.

MONITORING

Falownik posiada stały dostęp do domowej sieci Wi-Fi, dzięki czemu jesteśmy w stanie monitorować stany pracy urządzania oraz sprawdzać wielkość produkcji energii elektrycznej.

EKOLOGIA

Fotowoltaika jest jednym z odnawialnych źródeł energii, które nie generuje zanieczyszczeń i jest przyjazne środowisku. Produkując własną energie nie musimy pobierać jej z sieci energetycznej i tym samym ograniczamy zanieczyszczenie środowiska.

BEZOBSŁUGOWOŚĆ

Instalacja fotowoltaiczna jest bezpieczna i praktycznie bezobsługowa. Poza okresowymi przeglądami stanu zewnętrznego, instalacja PV nie generuje dodatkowych kosztów eksploatacyjnych ani nie wymaga obsługi. W zależności od nachylenia i lokalizacji, raz na jakiś czas moduły PV będą wymagały mycia z kurzu i pyłu.

Tylko 4 kroki dzielą Cię od rozpoczęcia wytwarzania
energii z paneli fotowoltaicznych.

Jest to tzw. „wizja lokalna” wykonana przez naszego doradcę, która jest najbardziej miarodajna do rzetelnej wyceny. Nasz specjalista BEZPŁATNIE i NIEZOBOWIĄZUJĄCO przyjedzie i dokona oceny oraz wstępnej wyceny planowanej instalacji PV.

Drugim krokiem jest wykonanie pomiarów pod projekt techniczny planowanej instalacji PV. Nasz technik wraz z doradcą pomogą w doborze najlepszego rozwiązania dla Twojej instalacji. Projekt jest w całości spersonalizowany pod indywidualne potrzeby.

Po świadomym wyborze elementów instalacji PV oraz uzgodnieniu spraw formalnych, przystąpimy do montażu. Usługa w całości wykonana jest przez naszych doświadczonych monterów, których hasłem przewodnim jest: „SOLIDNOŚĆ”.

Po zakończonym montażu przyjedziemy, uruchomimy i skonfigurujemy Twój falownik. Uprawniony elektryk dokona pomiarów elektrycznych instalacji fotowoltaicznej. Po zakończonym odbiorze otrzymasz komplet dokumentów wraz z protokołem pomiarowym instalacji. Przygotujemy dla ciebie zgłoszenie do zakładu energetycznego oraz pomożemy w uzyskaniu dofinansowania z programu „Mój Prąd” lub innych programów.

Pamiętaj, że prawidłowo wykonana instalacja fotowoltaiczna powinna zakończyć się pełnym pomiarem elektrycznym z protokołem pomiarowym oraz przekazaniem kompletnej dokumentacji powykonawczej. Wybierając ATUM-Energia masz nie tylko gwarancję, że instalacja fotowoltaiczna zostanie wykonana z należytą starannością w oparciu o komponenty renomowanych producentów ale również gwarancję wykonania pomiarów eklektycznych instalacji.

Zapraszamy do kontaktu

ATUM Sp. z o.o.
ul. Ostrowskiego 7, pok. 118 (I piętro)
53-238 Wrocław

NIP: 1130099894, KRS: 000068514
Kapitał zakładowy: 100 000,00zł., Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

 kom. 530 171 747, 576 561 666, tel. 71 786 62 87

biuro@atum-energia.pl

Chcesz zostać z Nami na dłużej? Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje branżowe średnio raz w miesiącu.

Zgadzam się na zapis do listy mailingowej i otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowych dostarczanych przez ATUM Sp. z o. o. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności (możesz usunąć zgodę w każdej chwili)

Zgody