INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA DLA ROLNIKA

Instalacja fotowoltaiczna w Twoim gospodarstwie rolnym najlepszy sposób na ograniczenie kosztów energii elektrycznej. Rosnąca automatyzacja w rolnictwie generuje zwiększone zużycie prądu, co przekłada się na coraz wyższe rachunki za prąd, dlatego wykorzystanie darmowej energii ze słońca jest najlepszym rozmazaniem na zwiększenie rentowności Twojego gospodarstwa rolnego. Dodatkowo inwestująć w fotowoltaikę będziesz mógł skorzystać z ulgi inwestycyjnej wynoszacej 25% w postaci odliczenia od podatku gruntowego. Rolnicy są również prosumentami czyli nadwyżka w produkcji energii, która nie zostaje zużyta w czasie rzeczywistym jest magazynowana w sieci energetycznej, a następnie pobierana po tzw. współczynniku opustu: 0,8 do 10 kWp i 0,7 od 10 do 50 kWp.

Korzyści z posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie rolnym

  • Niezależność energetyczna – wyprodukowaną energię elektryczną wykorzystujesz głównie na potrzeby własne dzięki czemu nie przejmujesz się cenami prądu.
  • Bezpieczeństwo w przyszłości – instalacja PV pozwala planować rozwój twojego gospodarstwa bez oglądania się na ceny energii elektrycznej,
  • Oszczędności – płacisz mniejsze rachunki za prąd a oszczędności możesz przeznaczyć na rozwój gospodarstwa,
  • Zielone gospodarstwo – produkujesz „zieloną energię” ze słońca,
  • Szybki okres zwrotu z inwestycji – instalacja PV zwraca się po około 6 latach,
  • Możliwość wykorzystania niezagospodarowanych powierzchni dachowej,
  • Możliwość odpisów amortyzacyjnych – koszty instalacji PV możesz odpisać od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym,
  • Ulga w podatku rolnym – możesz skorzystać z 25% ulgi inwestycyjnej nawet przez 15 lat.

Budowę instalacji fotowoltaicznej zrealizujesz
z nami w kilku krokach.

Jest to tzw. „wizja lokalna” wykonana przez naszego doradcę, która jest najbardziej miarodajna do rzetelnej wyceny. Nasz specjalista BEZPŁATNIE i NIEZOBOWIĄZUJĄCO przyjedzie i dokona oceny oraz wstępnej wyceny planowanej instalacji PV.

Drugim krokiem jest wykonanie pomiarów pod projekt techniczny planowanej instalacji PV. Nasz technik wraz z doradcą pomogą w doborze najlepszego rozwiązania dla Twojej instalacji. Projekt jest w całości spersonalizowany pod indywidualne potrzeby.

Po świadomym wyborze elementów instalacji PV oraz uzgodnieniu spraw formalnych, przystąpimy do montażu. Usługa w całości wykonana jest przez naszych doświadczonych monterów, których hasłem przewodnim jest: „SOLIDNOŚĆ”.

Po zakończonym montażu przyjedziemy, uruchomimy i skonfigurujemy Twój falownik. Uprawniony elektryk dokona pomiarów elektrycznych instalacji fotowoltaicznej. Po zakończonym odbiorze otrzymasz komplet dokumentów wraz z protokołem pomiarowym instalacji. Przygotujemy dla ciebie zgłoszenie do zakładu energetycznego oraz pomożemy w uzyskaniu dofinansowania z programu „Mój Prąd” lub innych programów.

Zapraszamy do kontaktu

ATUM Sp. z o.o.
ul. Ostrowskiego 7, pok. 118 (I piętro)
53-238 Wrocław

NIP: 1130099894, KRS: 000068514
Kapitał zakładowy: 100 000,00zł., Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

 kom. 530 171 747, 576 561 666, tel. 71 786 62 87

biuro@atum-energia.pl

Chcesz zostać z Nami na dłużej? Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje branżowe średnio raz w miesiącu.

Zgadzam się na zapis do listy mailingowej i otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowych dostarczanych przez ATUM Sp. z o. o. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności (możesz usunąć zgodę w każdej chwili)

Zgody